Konzultácie stavby - interiéry - pozemky | online alebo osobne | emvea
651
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-651,bridge-core-3.1.8,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive
Konzultácie

Konzultácie

Konzultácie a odborné poradenstvo poskytujeme v oblasti stavebného práva, porúch stavieb, riešenia interiérov, kúpy pozemku, potenciálu stavby, možného zhodnotenia a iné. Konzultácie môžu prebiehať online formou alebo osobne.

Dôraz kladieme na komplexné a koncepčné riešenie, ale radi poradíme aj v čiastkových záležitostiach. Dobrú radu poskytneme bezplatne. V prípade náročnejších tém a rozsiahlejších riešení dohodneme cenu individuálne.

TERMÍN

do 24 hod. od odsúhlasenia ceny

CENA

v desiatkach €. Upresníme na základe zadania

FORMA

Online cez webstránku a email

Príklad riešenia
Otázka

Potrebujem povolenie úradu ak chcem vymeniť strešnú krytinu?

Odpoveď

Pokiaľ stavba nie je národnou kultúrnou pamiatkou, nepotrebujete žiadne povolenie. Ide o udržiavacie práce §55 ods. 2 písm. d), na ktoré sa v zmysle Stavebného zákona č. 50/1976 Zb. nevyžaduje stavebné povolenie ani ohlásenie. §56 písm. h. Podmienkou je nezasahovanie do nosnej konštrukcie a dodržanie vzhľadu a tvaru strechy. Pre bezpečnosť je dôležité aj dodržanie typu strešnej krytiny, vzhľadom na únosnosť a stabilitu nosnej konštrukcie strechy.

Pozrite si najčastejšie otázky alebo nás kontaktujte s popisom vášho problému cez náš formulár

Kedy osloviť architekta?

Ak uvažujete nad stavbou nového alebo prestavbou existujúceho domu, je úplne ideálne osloviť architekta ešte pred kúpou pozemku alebo existujúceho domu. Nie každý pozemok je vhodne orientovaný, so správnym prístupom, vjazdom a vybavením inžinierskými sieťami. Vyhnete sa tak nepríjemným komplikáciam pri výbere správneho pozemku.

Katalógový projekt alebo projekt na mieru?

Stavba domu je investíciou do budúcnosti, spravidla aj najväčšou životnou investíciou. Katalógový projekt je zdanlivo úspornou investíciou. Pri ňom máte obmedzené možnosti zmien dispozície, vzhľadu a vhodnosti na pozemok a málokedy spĺňa všetky vaše želania. Preto zdanlivá úspora na projekte k celoživotnému užívaniu je nepodstatná. Pri projekte na mieru sú zohľadnené všetky vaše požiadavky, potreby, danosti miesta, orientácia k svetovým stranám a pod.